fbpx

Franchise Başvuru

1453 Osmanlı Bayilik Sistemi

Tecrübenin getirmiş olduğu tüm avantajları sonuna dek kullanan 1453 Osmanlı, deneyimli operasyon ekibinin özverili çalışmaları sayesinde her şubesinde karlı yatırım ortaklıkları sunmaktadır.

unknown.png

Franchising Adımları

1
iconn2.png

Başvuru

1453 Osmanlı ailesine katılmak isteyen yatırımcı adaylarımız, web sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurabilir, ya da 0555 109 14 53 numaralı telefondan franchise departman yetkilisi ile görüşebilirsiniz.

2
iconn3.png

Başvuru Değerlendirmesi

Güven ve manevi bağlarla, aday yatırımcımızla karşılıklı franchise görüşme sürecini başlatılır. Değerlendirme sonucunda, randevu tarihi belirlenir.

3
Lokasyon Belirleme

Lokasyon Belirleme

Yatırım yapılması planlanan şehir ve mağaza hakkında, kriterlerimize göre değerlendirme yapılır. Bu sonuçlar yatırımcı adayı ile paylaşılır.

4
Fizibilite

Fizibilite

Markamızın en önemli kriterlerinden biri olan mekan değerlendirme süreci, olumlu sonuçlandığı zaman; hızla inşaat, ekipman, mutfak gereçleri ve personel maliyetleri gibi tüm giderler öngörülerle hesaplanır. Öngörülen maliyet sonucu, aday yatırımcımızla paylaşılır ve uygunluğu hakkında istişarelerde bulunulur.

5
Bütçeleme

Bütçeleme

Aday yatırımcımızla olumlu sonuçlanan görüşmelerden sonra, konseptimize uygun mimari projenin hazırlanması süreci başlatılır. Ardından, inşaat giderleri ve diğer giderler netleşir

6
Sözleşme

Sözleşme

Temelini güven ve sevgiye dayandırdığımız anlaşmamız, karşılıklı imzalar sonrasında resmiyet kazanır.

7
Projenin Hayata Geçirilmesi

Projenin Hayata Geçirilmesi

1453 Osmanlı, projenin uygulanmasındaki tüm süreçler için kendi bünyesinde gerekli departmanları oluşturmuştur. Mağazalar, anahtar teslim olarak yatırımcıya teslim edilmektedir.

8
Eğitim ve Oryantasyon

Eğitim ve Oryantasyon

Mekanımızı hazırladıktan sonra, işletmesinde emin adımlarla ilerleyebilmesi için, yatırımcımıza ve personelimize, tüm bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak gerekli eğitimleri veriyoruz.

9
Deneyim Aktarımı

Deneyim Aktarımı

Tüm hazırlıklarımızı eksiksiz tamamladıktan sonra değerli yatırımcımız ve merkezimizin belirlediği en doğru tarihte, bölge halkının ilgisini çekecek bir organizasyonla açılışımızı yapıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

1453 Osmanlı; gıda sektörünün önemli markalarının deneyimli kurucularının bir araya gelerek kurmuş olduğu bir markadır. Bizim için en önemli kıstas işine aşkla bağlı tutkulu insanların ortak sinerjisiyle yatırımcılarını, bu çok özel kadroyla yükseltmektir. Hammadde ve ürünlerimizin tamamını kalitesinden hiçbir taviz vermeden son derece uygun fiyatlarla temin ediyoruz. Böylece yatırımcılarımızın çok ciddi oranlarda alırken de satarken de kar etmesini sağlıyoruz. Bizler “1453” markası olarak sektördeki tüm gelişmeleri takip ediyor ve hatta ona yön veriyoruz. Bu sebeple sektörün sürdürülebilir karlılığı konusunda fikir ve söz sahibiyiz.

Cadde üzerinde (taşıt ve yaya trafiğine uygun ana caddelerde), Kalabalık yürüyüş alanları üzerinde veya AVM’lerde, Otopark kolaylığı olan, Tercihen bahçe ya da teraslı, Cephesi en az 7 - 10 m2, Gerekli izinlerin alınmasında engel teşkil etmeyen yerler, Mimari konseptimize-projemize standartlarımıza uygun mekanlar.

Franchising sisteminin franchise açısından yararları: Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak mümkün olmaktadır.

*Marka ile birlikte Ulusal veya Uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.

*Tanınmış markaların sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı doğmaktadır.

*Franchise veren işletme Franchisee'ye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.

*Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktadır.

*Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.

*Franchisor ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.

*Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.

*Franchisor'ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.

*İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.

*Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır.

*Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

*Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.

*Franchisor'a yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.

*İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır.

Mağazanın fiziksel özellikleri yanında, lokasyon seçimi işletmenin geleceği için çok önemlidir. Yanlış lokasyon seçimi, işletmenin iflasına sebep olabilir. Lokasyon seçiminde;

*Bölgenin demografik yapısı

*Bölgedeki Hedef kitlenin doğru belirlenmesi

*Bölgedeki rakip analizinin doğru yapılması

*Mağazanın cephe genişliği

*Kira rakamının analizi

*Otopark avantajı

*Yaya sirkülasyonunun olması

* Mağazanın, güneşi görme açısına kadar birçok etken lokasyon seçiminde önemli rol oynamaktadır.

ABD'de franchisee'lerin ve bayilerin ortak bir derneği vardır"American Associated of Franchisees & Dealers". Dernek franchise almayı düşünenlere, franchisor seçerken dikkat edilmesi gereken hususları 7 başlık altında belirtmiştir. A-Franchisor firma öncelikle mal ve hizmetini satmaya çalışmalıdır.

 

Bazı firmalar öncelikle franchise satmayı tercih ederler. Kısa vadede hızla satılan dükkanlardan gelen para, uzun vadede dükkanların gelirinden alınacak yüzdelerden daha cazip olabilir. Bu durumda franchisee kendini kısa süre sonra yalnız bulabilir. Ülkemize başlangıçta dünyanın en tanınmış ve güvenilir zincirleri geldi. Bunların oluşturduğu pembe tablo yatırımcıyı yanıltmamalıdır. Her ülkelerde olduğu gibi hızla Franchisee'ler oluşturup sonra ortadan kaybolan zincirler bizde de türeyebilir. Franchisee adayı bu noktayı iyi değerlendirmelidir. B-Franchisor firma pazarlama kanalı olarak öncelikle Franchisee'lerini kullanmalıdır.

 

Satışının çoğunu kendi dükkanlarında yapan ve malını, kitler, katalog, tv gibi değişik kanallardan pazarlayan franchisorlar tercih edilmelidir. Franchisor pazarlamada Franchisee'ye muhtaç durumda ise daha iyi ilişkilerin kurulması doğaldır. C-Üretilen mal veya hizmetin hazır bir pazarı olmalıdır.

 

Pazarı doymuş bir ürün veya bağımsız işletmelerden alınmaya alışılmış bir hizmet söz konusu ise zincirin halkası olmak, beklenen verimi getirmeyebilir. Örneğin, sıcak bir lokanta veya otel atmosferi ancak tanıdığınız bir kişinin işlettiği küçük bir yerde bulunur. Zincir işletmeye girdiğinizde ister istemez birbirinin aynı "Kişiliksizleştirilmiş" bir ortam bulursunuz. D-Marka iyi bilinmeli ve tanınmalıdır.

 

Yatırımcıyı franchise almaya yönlendiren en önemli etken markadır. Markanın hangi kesimlerce, nasıl bilindiği üzerinde durulmalıdır. Değişik tüketici gruplarının görüşleri alınmadan franchise almaya karar verilmemelidir. E-Franchisor firma yeterli eğitim, sürekli destek ve etkili bir pazarlama sunabilmelidir. F-Franchisor firmanın Franchisee'leri ile ilişkiler iyi olmalıdır. G- Franchisee veya Franchisor tarafından işletilen dükkanların satış ve maliyetlerinin detayları açıklıkla verilmelidir.

1453 Osmanlı’nın Büyüleyici Konsepti

Yatırımcımızla olan iletişimimiz hiçbir zaman kopmaz ve sürekli olarak desteklenir. Açılış sonrası merkezimizden, konusunda uzman eğitimli personel desteği ile yardımcı olunur. Siz yatırımcılarımız her ihtiyaç duyduğunuzda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

buyuleyici-konsept.jpg

Sürekli Eğitim ve
Yenilikçi Yaklaşım

1453 Osmanlı Şubeleri

1453 Osmanlı her geçen gün artan şube sayısıyla geleceğe sağlam adımlar atarak büyümeye devam etmektedir.

telefon whatsapp